burun estetiği işlemleri

Burun; yüz güzelliğini sağlayan ve yüzde ilk dikkat çeken bölgedir. Birçok kişinin burnunda zaman içinde fark etmedikleri deformasyonlar oluşmaktadır aynı zamanda bu duruma ek olarak genetik ile aktarılan kemikli burun yapıları da kişilerin burunlarından rahatsızlık duymasına neden olabilmektedir. Dış etkenler nedeni ile bozulan burun yapısına yapılan müdahaleler ile genetik aktarım ile gelen burun yapısının değiştirilmek istenmesi sonucu uygulanan operasyonlar birbirinden farklıdır.

Bazı durumlarda kişinin burun yapısı oldukça farklı olmasına rağmen; burun kemiğinin kırılması gibi durumlar burnun şekil değiştirmesine neden olabilmektedir. Burunun darbeler sonucunda değişmesi gibi durumlarda düzeltme işlemleri yapılır ve burun esas formuna döner bu işlemlerde bir estetik ameliyat söz konusu değildir. Kişinin burnundaki kemeri aldırmak istediği durumlarda, burnunun ucunu kaldırmak istediği durumlarda estetik müdahaleler ön plana çıkmaktadır.

Burun ameliyatları kişiye özel ameliyatlardır. Her bireyin burun yapısı birbirinden farklıdır. Burun ameliyatı yapacak kişinin işinde yetkin olması gerekmektedir. Doktorun hastasını doğru yönlendirmesi önemlidir. Bazı kişiler hiçbir problem olmadığı halde burun ameliyatı yaptırmak isteyebilir, yüzüne doğal bir oran olmasına rağmen burun yapısını değiştirmek isteyen kişilere; burnun şeklini koruyarak ufak müdahaleler dışında büyük operasyonlar yapan bir doktorun profesyonelliğinden şüphe edilmelidir.

Burun ameliyatı gibi ameliyatlar kötü sonuçlandığında kişinin sosyal hayatını da etkileyeceği için mutlaka birkaç uzman doktorun fikri alındıktan sonra yapılmalı ve uygulayacak doktordan mutlaka öncesi sonrası fotoğrafları istenmelidir.

Burun düzeltme operasyonlarına revizyon adı da verilmektedir. Kişinin gördüğü bir ameliyat sonucu burun yapısının bozulması sonucunda yapılan operasyonlara da bu isim verilmektedir. Revizyon ameliyatında amaç kişinin burun fonksiyonlarını ve burun görünümünü yeniden kazanabilmesidir.

Bu ameliyatlar genelde burun tıkanıklığı sonucu gelen hastalar üzerinde yapılmaktadır. Revizyon ameliyatı sırasında bir takım düzeltme işlemleri yapılır ve hastanın burnu yüzü için ideal bir hale getirilir.

Birçok hasta revizyon ameliyatını kaza sonucunda, burunda olan sorunlar nedeniyle ya da başarısız bir burun ameliyatı sonucunda burnunun daha kötü görünmesi nedeniyle istemektedir. Kişinin kemik ve kıkırdak dokusunun bozulması ya da ameliyatlar sırasında bu dokuların orantısız bir şekilde alınması sonucunda yapılan yarım ameliyatlar yüzde büyük dengesizliklere ve oran sorunlarına yol açar.

Revizyon ameliyatlarında kişinin doğal bir görünüme sahip olması ve burnun fonksiyonlarını yeniden kazanması amaçlanırken yine estetik operasyon gereği estetik analizler yapılır. Burnun içten ve dış bölgelerden iyi bir şekilde analiz edilmesi ameliyatın başarısını etkiler. Revizyon ameliyatları birçok zaman kulak burun boğaz uzmanları tarafından ufak çapta gerçekleştirilmektedir ve genel olarak revizyon ameliyatında amaç kişinin hayat kalitesinin artması, sağlıklı nefes alması, horlamasının sona ermesidir.

Revizyon ameliyatı sonunda kişilerin yaşamlarında sağlık adına büyük değişimler yaşanır. Kişi çok daha verimli uyur, vücuda gerekli oksijeni alabilir ve günlük yaşamında daha rahat hareket eder. Burun estetiği sonucunda kötü bir buruna sahip olduysanız mutsuz olmanıza gerek yoktur revizyon ameliyatı bu tarz durumlar içinde sık uygulanmaktadır ve bu ameliyatı kaç kere yaptırabileceğinize doktorunuz karar verebilmektedir.

Doktorunuz burnunuzun deri yapısına bakarak derinizin tıbbi müdahaleye olanak vermesi durumunda 3. Hatta 5. Ameliyatı dahi yapabilmektedir.

Burun estetiği ameliyatı ise burunu kişinin isteği nedeni ile bir sorun olmadan ve ilk kez bir forma sokma durumudur. Son dönemde birçok kişi gelişen teknolojinin de etkisi ile burun estetiği olmaya başlamış durumda.

Eskiden bir burun ameliyatı sonucunda kişiler uzun süre hayata dönemez, işinden uzak kalırken artık kişi 1 hafta gibi kısa bir sürede burnunun tüm fonksiyonlarını kullanabiliyor üstelik hastanede kalmasına gerek dahi kalmıyor. Operasyonların hızlı uygulanabilir ve hızlı tedavi edilebilir hale gelmesi sonucunda burun ameliyatları fazlasıyla tercih edilir bir duruma geldi.

Bununuzu ilk kez yaptıracaksınız genetik bir burun eğikliği var, burnunuzda büyük bir kemer var ve sizi rahatsız ediyor bu durumda bir uzman ile görüşerek hızlı bir şekilde burun estetiği ameliyatından yararlanabilirsiniz.

Fakat bu durumda önemli olan uzmanınızın sizi yönlendirmesidir. Birçok kişi doktora giderek herhangi bir ünlünün burnunu yaptırmak isteyebilmektedir, eğer doktorunuz bir uzman olarak size yaklaşıyorsa mutlaka ve mutlaka yüz yapınıza göre bir burnun gerekli olduğunu da size söyleyecektir. Burnunuzun çeşitli açılardan fotoğraflarının çekilmesi ve ardından iç dış yapısının, mukoza yapısının incelenmesi gereklidir. Yüzünüzün ölçüleri alınmalı ve ardından altın oran adı verilen oranlarda ayarlamalara yapılarak size ideal burun ölçülerinde, doğal duracak bir burun yapılması gerekmektedir.

Burnunuzun yapısı kötüyse fonksiyonlarının da kötü olması mümkündür. Örnek vermek gerekirse burnu eğik olan birinin hava kanallarının vücuda yeteri kadar oksijen sağlayamadığını söylemek mümkündür. Genel olarak burun eğikliği kişilere ağzı açık uyuma sorunu yaratır ve kişi tam anlamıyla dinlenemeden uyandığını hisseder çünkü vücudu gece boyunca yeterli oksijen ile beslenememiştir. Burun estetiği ameliyatları kişilerin bu sorunlarını da ortadan kaldırır niteliktedir.

Burun estetiği ameliyatı yaptıran kişilerin amacı genel olarak; daha güzel görünmektir Bu kişiler burunlarının yüzünün ahengini bozduğuna inanırlar. Kişiler sosyal ortamlarında yeteri kadar özgüvenli değildirler ve psikolojileri bu durumdan etkilenmektedir. Burun bozukluğu direkt dikkat çektiği için kişinin kendini sevmesini yani öz benliğini de etkilemekte ve kişi bir süre sonra kendini değersiz görerek depresyona meyilli bir hale gelmektedir.

Burun estetiği ameliyatları kişilere sosyal yaşamda daha özgüvenli olma imkanı sağlar. Kişiye sağlanan bu imkan burunda bir sorun oluşmasını da engellediği için bir nevi tedavi olarak da görülebilir niteliktedir.
Esteti burun ameliyatı sırasında; burun kemeri alınabilir, burnun ucu düşük ise kaldırılabilir, burun ucu kalkıksa normal hale getirilebilir, burun kökü ile alın arasındaki mesafede yaşanan sorunlar düzeltilebilir, kısa görünen burun uzun hale getirilebilir ve gözün birbirinden uzak duran görüntüsü giderilebilir.

Bazı kişilerde burun ile üst dudak arasındaki mesafenin fazla olduğunu görebilirsiniz; burun estetiği sayesinde bu soruna da veda etmeniz mümkündür. Estetik ameliyat sadece burnu düzeltmek için değil aynı zamanda yüzün oranını sağlamak amacıyla da yapılmaktadır.

Burun delikleriniz büyükse ya da burun kanatlarınız büyükse bu sorunu burun estetiği ile çözmek mümkündür. bir ameliyatta sadece tek bir operasyon yapılabileceği gibi bu operasyonların hepsi de yapılabilir ancak doktor ile hastanın burnun ihtiyaçları ile ilgili konuşması ve ideal burnu yaratması gerekmektedir.

Ameliyatlar için birçok yöntem kullanılmaktadır. Bazı hastalar için kapalı burun ameliyatı yapılabilirken bazı hastalar için açık burun ameliyatları gerekebilmektedir. Genel olarak bu ameliyatlar 45 dk sürmekte ve hasta yeni tampon sistemleri sayesinde acısız bir şekilde ameliyat sonrasında tamponları da çıkarabilmektedir. Ameliyattan sonraki günlerde yüzü korumak ve gerekli bakımları yapmak oldukça önemlidir. Kişi burnuna dikkat etmediği takdirde burun düşmeleri gibi durumlar yaşanabilmektedir.

İlk ameliyattan çıktığı dönem kişilerin burnu kendine çok yapmacık ya da çok kalkık gelebilmektedir bu durumun nedeni burnun zaman içinde yerine oturacak olması ve bu dönem içinde burnun ucunun da aşağı inecek olmasından kaynaklanmaktadır. Doğru bir doktora gitmediğiniz takdirde bu hesaplamaların yapılmaması yine bir revize ameliyatına ihtiyaç duymanıza neden olabilir.

1 Ekim 2016
burun-estetigi-isvec-klinik

Burun Estetiği

Burun; yüz güzelliğini sağlayan ve yüzde ilk dikkat çeken bölgedir. Birçok kişinin burnunda zaman içinde fark etmedikleri deformasyonlar oluşmaktadır aynı zamanda bu duruma ek olarak genetik […]