erkeklerde meme büyümesi

Sanılanın aksine erkeklerde yoğun olarak görülen jinekomasti, erkeklerde meme büyümesi anlamına geliyor. Erkeklerde meme boyutunun kadın göğsüne yaklaşması olarak tabir edilen bu rahatsızlık, farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabiliyor.

En sık karşılaşan rahatsızlıklar içerisinde ise hormonal problemler, kullanılan birtakım ilaçlar ve karaciğer, tiroit hastalıkları yer alıyor. Sizler de memelerinizin boyutunda bir artış olduğunu gözlemliyorsanız, bu durumu ciddiye almalı ve bir estetik cerrahtan yardım almalısınız.

Meme dokusunun ya da yağ dokusunun artmasına bağlı olarak görülebilen bu rahatsızlık, iki dokunun da artması şeklinde de gözlemlenebiliyor. Eskiden bu durumdan kurtulmanın en etkili yöntemi, açık ameliyat iken, günümüzde modern tıp sayesinde ameliyata başvurmadan liposuction teknikleri ile bu rahatsızlık giderilebiliyor. En çok tercih edilen liposuction teknikleri ise lazer ya da vaser liposuction olarak, karşımıza çıkıyor.

Üstelik bu yöntemler sayesinde işlem sonrası herhangi bir yara izi ile karşılaşma riski de ortadan kalkmış oluyor. Meme dokusunun artmasına bağlı olarak gelişen rahatsızlıklarda en kesin sonucu vaser liposuction tekniği veriyor, diyebiliriz.

Lazer liposuction ile yapılan meme küçültme işlemlerinde meme dokusu içerisindeki yağ eritiliyor, ardından da bu yağ dokusu kanüller sayesinde dışarı alınıyor. Lazer cihazlar sayesinde iyileşme süresi de oldukça kısalıyor. Vaser liposuction esnasında ise öncelikle alınmak istenen yağlar, belirleniyor ve bu teknik esnasında kullanılan cihaz, tamamen yağları hedefliyor. Buna bağlı olarak da yağ dokunun etrafında yer alan bağ dokusu, sinirler ya da damarlar herhangi bir zarara uğramıyor.

Üstelik iyileşme süreci de oldukça kısa olan bu teknik esnasında ultrasonik ses dalgaları kullanılıyor ve hastalar, hayatlarına kolaylıkla adapte olarak, rutin yaşantılarına ameliyat sonrası devam edebiliyor.

İşlem esnasında lokal ya da genel anestezi yapılmakla birlikte hasta aynı gün içerisinde taburcu ediliyor. Dokuların içinde yer alan yağ, kalıcı olarak boşaldığı için rahatsızlığın tekrarlaması gibi bir durum da söz konusu değil. Ameliyat sonrası yara izinin olmadığı bu teknikler sayesinde erkeklerin kaslarında belirginleşme de görülebiliyor. Uygulanan tekniğe göre fiyatları değişen liposuction yöntemleri ile sizler de jinekomasti rahatsızlığınızdan ebediyen kurtulabilirsiniz.

1 Ekim 2016
jinekomasti-isvec-klinik

Jinekomasti

Sanılanın aksine erkeklerde yoğun olarak görülen jinekomasti, erkeklerde meme büyümesi anlamına geliyor. Erkeklerde meme boyutunun kadın göğsüne yaklaşması olarak tabir edilen bu rahatsızlık, farklı nedenlere bağlı […]