Göz kapağı estetiğinde ki aşamalar

Dış dünya ile bağlantı kurmamızda en çok yardımcı organımız olan göz çok önemlidir. Zaman içerisinde gerek duyulan göz kapağı estetiği amacı ise göz kapağı düşüklük sorunu yaşayan kişilerin sağlık sorununu çözüme kavuştururken aynı zamanda estetik görünmesini sağlayarak göz kapaklarının eski halini almasını sağlayıcı operasyonlardır. Göz kapağı estetiği operasyonunda hastanın görüş açısının bozulmasına neden olan sarkık şekilde ki üst göz kapağına müdahale edilmektedir.

Operasyon sırasında yorgun görünümlü, sağlıksız ve yaşlanmış göz torbaları alınır. Kaşlar yukarı kaldırılarak gözaltı ile yanak arasında zaman içerisinde çöküklüğe neden olan alana yağ enjeksiyonu uygulanır.

Göz kapağı estetiği sırasında lazer teknolojisi kullanılmaktadır. Bu sayede göz kapağı estetiği operasyonu sırasında çok fazla acıya maruz kalmadan ameliyatsız, kesi yapılmadan ve mikro işlemler sayesinde ameliyatınız gerçekleşir.

Göz kapağı estetiğinde ki aşamalar
Son yıllarda ülkemizde çokça rastlanan göz kapağı ameliyatı lazer sistemler sayesinde çok daha kısa sürede sonuçlanır hale gelmiştir. Göz kapağı ameliyatı için her bir göz kapağına biçilen ameliyat süresi yaklaşık 20- 30 dakikadır. Ameliyat işlemleri sırasında ilk önce fazla deri, altında yer alan kas dokusu, fıtıklaşmış yağ torbalarından az miktarda dokular çıkartılmaktadır. Sonrasında alınan bu dokular anatomik şekilde tek tek kapatılmaktadır. Göz kapağının üstünden yeterli oranda deri çıkartıldığı için ömür boyu yeterli seviyeye dönüşmektedir.

Doku ve torba çıkartırken agresif olmamaya dikkat edilmelidir. Yapılan işlemler tamamlandığı zaman dikiş hattı göz kapağı kıvrımına denk geleceği ve dokular gevşek bir halde olduğu için ameliyat izi belirsiz hal alır. Göz kapağının alt kısmından, kirpiklerin tam altından bir kesi girilerek fazlalık olarak görülen kas, göz çukur yağı ve yeterli oranda deri çıkartılmalıdır. Gerektiği takdirde torbalanmayı düzeltmek amacıyla kas tabakasına ek takviye uygulanmalıdır.

Göz kapağının alt kısmını ameliyat ederken deriden 1- 2 mm çıkarılmalıdır. Fazla deri çıkartılmaması gerekmektedir. Alt göz kapağında ki torbaların fıtıklaşmış olanları alınmalıdır. Alt göz kapağını ameliyat ederken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kasın biraz daha gergin hal almasını sağlayacak şekilde yapılandırılması gerektiğidir. İşlemler tamamlandıktan sonra kesi hattı kapatıldığında alt kirpiklerin altında ki yara izi zamanla belirsiz hale gelir. Göz kapağı estetiği operasyonu bu şekilde son bulur.

2 Ekim 2016
goz-kapagi-isvec-klinik

Göz Kapağı Estetiği

Dış dünya ile bağlantı kurmamızda en çok yardımcı organımız olan göz çok önemlidir. Zaman içerisinde gerek duyulan göz kapağı estetiği amacı ise göz kapağı düşüklük sorunu […]