Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme kadının, kadın olduğunu gösteren ona kadınsı özelliklerini katan en önemli organı oluşturmaktadır. Bunun için de memesi küçük olan kadınlar özellikle sosyal hayatta kendilerine daha özgüvensiz olmakla beraber, kıyafet seçimlerinde de çok daha fazla zorlanmaktadırlar. Üstelik kendilerini yeterince iyi hissetmediklerinden partnerlerine de kendilerini sunmakta zorlanmaktadır ve seks hayatları memesi büyük olan kadınlara göre daha alt seviyededir.

Tüm bu sebeplerin yanı sıra kadınlarda memelerde asimetri problemi bulunmaktadır. Bütün kadınların her iki memesinin boyutu aynı değildir. Memenin birinin boyutu daha büyükken, birinin boyutu daha küçüktür. Ancak bu fark bazen çok bariz bir şekilde belli olmaktadır ve bu fark göze direkt fark edilmektedir. Bunlar gibi durumlarda da meme büyütme ameliyatına başvurulmaktadır.

Memesi küçük olan kadınlarda doğrudan her iki memeyi de büyütecek olan operasyon uygulanmaktadır. Bu operasyon süresinde meme ya hastanın kol altından ya da hastanın göbeğinden kesilerek vücuduna yerleştirilmektedir. Bu sayede yeterli düzeye ulaşılır. Memeleri farklı boyutta olan kişilerde ise direkt olarak bir implant gerekmeyebilir.

Yalnızca yağ enjeksiyonu yeterli olabilir. Böyle durumlarda diğerine göre küçük olan memeye karından alınan yağ bir iğne yardımıyla enjekte edilerek ideal görünüme kavuşturulur.
Meme büyütme ameliyatı için her hangi bir üst yaş sınırı bulunmamakla beraber, alt yaş sınırı 18’dir.

Meme Küçültme Ameliyatı
Meme büyüklüğü ise bazen bireylere hastalık olarak zarar verecek düzeyde bir etkiye sahip olmaktadır. Memenin haddinden fazla büyük olması zaman zaman hastalarda bel ağrısı, boyun ağrısı, sırt ağrısı gibi ağrılara sebep olmaktadır. Bunun için de hasta sürekli olarak kendini yorgun hissetmektedir. Bunların dışında memenin büyük olması meme altında terlemeye çok fazla yol açacağından alerjik reaksiyonlar da çok fazla göstermektedir.

Kızarıklar, ufak sivilceler meme çevresinde çok fazla çıkmaktadır. Bunların dışında ise memelerde aşırı düzeyde koku meydana gelmektedir. Bu da bireyleri rahatsız etmektedir. Bunun için memesi çok fazla büyük olan bayanlarda meme küçültme operasyonuna başvurmaktadırlar.

Meme küçültme operasyonunda meme memenin ucundan aşağıya doğru kesilmektedir. Ve memenden alınması gereken doku buradan alınmaktadır. Ameliyat sonrasında ise meme ucundan aşağıya doğru inen bir çizgi şeklinde iz kalmaktadır. Bu iz, meme formunuzun düzgün olması halinde göze batacak bir iz olmayacaktır.

Meme küçültme ameliyatı için de alt yaş sınırı 18’dir. Ancak meme büyüklüğü bazen hastalık olarak kendini gösterebilmektedir. Çok küçük yaşlarda ki çocuklarda memelerinin vücutlarına göre çok fazla ve zamansız büyümesi bir hastalığı oluşturmaktadır. Böyle bir hastalığı olan çocuklar için meme küçültme ameliyatı uygulanmaktadır.

Bunlar dışında 18 yaşını geçmiş olsa dahi emzirme sürecini atlatmamış olan bir bayanın meme küçültme ameliyatını yaptırması doğru değildir. Memenin gelişim süreci tam olarak tamamlanmalı, süt evresi bitmeli ve meme ameliyatı, meme kendi formunu kazandıktan sonra yapılmalıdır.
Meme Dikleştirme Ameliyatı
Memelerin sarkmasının ana sebebi yer çekimidir. Memeler vücudumuzun dışında olan parçalardır ve bu sebepten ötürü vücut memeleri koruyamaz. Vücudun memeleri koruyamaması da memelerde sarkmanın meydana gelmesine sebep olacaktır. Memelerde oluşan sarkma ise görüntüyü bozacağından dolayı bireyin kendisine yeterince güvenmemesine ve özgüveninin düşük olmasına sebep olacaktır.

Meme dikleştirme ameliyatı yapılırken de meme ucu çevresinden bir kesit alınmakta ve alınan bu kesit ile meme ucu daha yukarıya taşınmaktadır. Bunun dışında meme ucundan aşağıya doğru bir kesit alınmaktadır ve alınan bu kesit ile de meme derisinin bir kısmı alınarak meme biraz daha küçültülerek sıkılaştırılmaktadır.

1 Ekim 2016
meme-esteigi

Meme Ameliyatları

Meme Büyütme Ameliyatı Meme kadının, kadın olduğunu gösteren ona kadınsı özelliklerini katan en önemli organı oluşturmaktadır. Bunun için de memesi küçük olan kadınlar özellikle sosyal hayatta […]