yağ aldırma

Vücudunuzun belirli bölgelerinde yer alan fazla yağlanmalardan bir an önce kurtulmak istiyorsanız, estetik cerrahlardan yardım alabilir ve liposuction seansları sonrasında fazla kilolarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Yalnız liposuctionı bir kilo verme yöntemi olarak değerlendirmemeniz gerekiyor. Vücudun yağ oluşumunun gerçekleştiği bölgelerine uygulanabilen liposuction(yağ aldırma) öncesinde geniş çaplı bir araştırma yapmalı, işlem sonrası aynı yağlanmanın gerçekleşmemesi için de yediklerinizde daha dikkatli davranmalı ve kesinlikle spor yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Aksi halde bir süre sonra vücudunuzdan yağ aldırdığınız bölgelerde yağlanmaların tekrar başlamasına sebebiyet verebilirsiniz.

Bölgesel yağlardan arınma ve vücudunun yeniden şekillendirilmesi olarak ifade edebileceğimiz liposuction, egzersiz ve diyet yapmanıza rağmen bir türlü kurtulamadığınız fazlalıklarınızdan kurtulmanızda oldukça güvenilir bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Fazla yağın bulunduğu bölgeye öncelikle mikrokanüller yardımıyla delikler açılıyor ve cilt altına sıvı enjekte ediliyor.

Bir çeşit anestetik solüsyon olarak tabir edebileceğimiz bu sıvı, yağ kitlesini akışkan bir kıvama getiriyor ve ardından kanüller yardımıyla bu sıvının emilimi gerçekleştiriliyor. Gözle görülür sonuçlar veren bu işlemler, yağ kitlesinin boyutuna göre periyodik seanslar olacak şekilde tekrarlanıyor. İşlem sona erir ermez, vücudunuzdaki yağ kitlesinde azalma hissetseniz bile kesin sonuç yaklaşık olarak 3. ayın sonucunda gözlemleniyor.

Diyet ve sporla incelmeyen bölgelerin inceltilmesi ve düzgün bir şekle kavuşması işlemi olan liposuctionın hastaya uygulanabilmesi için, hastanın derisinin de elastik bir yapıda olması bekleniyor. Aksi halde deri dokusu oldukça kalın olan hastalarda işlemi gerçekleştirmek daha zor olduğu gibi işlemden istenilen sonucun alınamadığı durumlar da yaşanabiliyor. Sürekli kilo alıp veren, derisinin üst bölgesinde çatlaklar bulunan hastaların da bu işlem için yeterince uygun adaylar olmadığını söyleyebiliriz.

Liposuction işlemi, karın başta olmak üzere, basen bölgesine, bacaklar ve iç kısmına, kalça bölgelerine uygulanabiliyor. Erkekler söz konusu olduğunda bu işlemin daha çok göbek ve bel bölgesinde tercih edildiğini belirtebiliriz. Liposuction işleminden sonra hastaların 15 günlük süreç içerisinde kesinlikle korse kullanması da adeta bir zorunluluk. Operasyondan sonra minimal olacak şekilde morluk ve şişmeler görülse bile bu durum oldukça kısa bir süre devam ediyor.

2 Ekim 2016
liposuction-liposaksin

Liposuction

Vücudunuzun belirli bölgelerinde yer alan fazla yağlanmalardan bir an önce kurtulmak istiyorsanız, estetik cerrahlardan yardım alabilir ve liposuction seansları sonrasında fazla kilolarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Yalnız liposuctionı […]