BİZ SİZİ ARARIZ

Adınız ve Soyadınız : *

Telefon Numaranız : * ( Ülke veya Şehir Kodu girmeyi unutmayınız )

Günümüzde gittikçe popüler bir hal alan ve birçok kadının tercih ettiği karın germe ameliyatı aşırı kilolanma, sarkık ve çatlak bir karına sahip olan kişilerin daha güzel ve ince bir vücuda kavuşmak istemelerinden dolayı yükselişe geçmiştir.

Karın germe ameliyatı sırasında karnın ön kısmında yer alan fazla yağların ve sarkık derinin alınarak zayıf karın kaslarının gerdirilerek sağlamlaştırılmasıdır.

Karın ve göbek bölgesini ideal bir görünüme kavuşturan bu operasyon kalıcı izlerin kalmasına neden olur fakat ameliyat izinin yeri iç çamaşırının içinde kalacak şekilde ayarlanır. Karın germe ameliyatı yaklaşık 1.5- 4 arası sürmektedir. Ameliyat izlerinin iyileşme süresi de 10- 14 arasında değişiklik gösterir.

Karın germe ameliyat çeşitleri
4 çeşit karın germe operasyonu gerçekleştirilmektedir. Bunlar çeşitlerine göre tam karın germe ameliyatı: göbeğin yerinin değiştirildiği ve göbeğin yerinin değiştirilmediği tip olarak ikiye ayrılmaktadır. Kısmi karın germe ameliyatı ve ters karın germe ameliyatı olarak farklılık göstermektedir.

Karın germe ameliyatı yaptırmak isteyen kişilerin ameliyattan 4 hafta öncesinde sigarayı bırakmaları gerekmektedir ve ameliyattan sonra 2 hafta kadar sigara içmemeleri gerekir. Tıbbi ilaç tedavisi gören kişilerin doktor gözetiminde 3 hafta önce ilacı kesmeleri gerekmektedir. Ameliyat tamamlandıktan sonra güneşten korunmaya özen göstermelisiniz. Ağır diyetlere ara verilmesi gerekmektedir.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılır?
Karın germe ameliyatı zayıflatıcı veya kilo verdirici bir ameliyat olmadığı için aşırı kilolu kişilerin ameliyat öncesi egzersizler yapması ve diyet menüleri uygulaması önerilir. Ameliyat için belli bir seviyeye gelindikten sonra karın ve göbek görünümünü daha ince bir görünüme getirmek için ameliyat işlemlerine başlanır. Estetik cerrahlar karın bölgenizde ki şikâyetlerinizi ve karın germe operasyonundan beklentilerinizi dinledikten sonra gerekli muayeneyi yaparlar.

Sonrasında karın bölgenizde yer alan deri sarkıklığı, fazlalık oranı ve kalitesi, yağ miktarı ve yerleşimi değerlendirmeye alınır. Ameliyata girmeden önce geçirmiş olduğunuz herhangi bir rahatsızlık, ameliyat veya kullanmış olduğunuz alışkanlıklar var ise doktora anlatılmalıdır. Ameliyat sırasında bazı hastalarda sadece liposuction yeterli olurken bazı hastalarda da karın germe operasyonuna liposuction eklenmektedir. Karın germe operasyonu tamamlandıktan sonra ortalama 1 gece hastahanede kalabilirsiniz. Dikişleriniz 1- 3 hafta içinde çıkartılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir